<

Csoki kupa 2018

Véget ért a 2018-as Csoki Kupa Balatonföldváron. A Spartacus Vitorlás Egylet ismét jó rendezőnek bizonyult, igazolva az eddig sem rövid listát, melyet a nemzetközi versenyek rendezésével tapasztalt. Sajnos csak 4 futamból sikerült eredményt hírdetni, mivel az első napi 3 futam után szombaton már csak 1 futamot engedett a szél, vasárnapra pedig csak egy öblös vízi halasztás maradt. Utóbb ez adta a verseny nehézségét, ugyanis ebből a négy futamból kellett sáfárkodni a jó eredmény eléréséhez. A versenyhez hozzátartozik egy rég nem látott siker, ugyanis Jandl Rómeónak sikerült futamot nyernie ranglistaversenyen (képeken a befutó pillanatai)! Összességében egy jó versenyen vannak túl a gyerekek. A mezőny 125 indulója között voltak horvát, török, osztrák és szlovák résztvevők is. Három versenyzőnk került az arany csoportba, Rómeó összetettben 13. helyen végzett, ezzel serdülő második. Gergő kezdi felvenni a hazai mezőny ritmusát 47. helyen végzett két jó futammal a háta mögött. Hanna kicsitt beragadt a rajtoknál és a negyedik futam szélfordulója neki sem jött jól, ez most a 49. helyre volt elég neki. Koppány a negyedik futamban egy szerencsétlen szélrfordulónak köszönhetően most három hellyel lecsúszott az aranycsoportról de sok bíztató jelenete volt, 67. lett az ezüst csoportban 4. Réka szintén a rajtokkal küzdött az ezüstcsoport 14. helyén végzett.
Külön meg kell említeni Szalay Borókát és Léderer-Vágó Lórándot akik első balatoni, és egyben ranglista versenyükön vannak túl. Minden futamot időn belől teljesítettek és vívták saját kis harcaikat a mezőnyben. Gratulálunk Mindenkinek csak így tovább!!! 🙂